Malkas katlu uzstādīšana un apkope

Kas ir malkas katls?

Malkas apkures katls ir vispopulārākais starp citiem apkures veidiem. Ideāli piemērots biroju ēkām, privātmājām. Viņam ir vajadzīga tikai malka, lai apsildītu telpu, un tas ietaupa ievērojamu naudas summu, it īpaši ļoti aukstā laikā.

Malkas katli ir ērti lietojami.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka malkas katls ir periodiski jāuzrauga un jāpārbauda. Neaizmirstiet arī savlaicīgi veikt profilaktisko darbu (par to jūs varat sazināties ar mums, kvalificēts tehniķis pārbaudīs, vai ierīcē nav problēmu, ja tās rodas, viņš tās novērsīs, novērsīs darbu).

Kādas ir malkas katlu īpašības?

Galvenā iezīme, kas var ietekmēt katla darbību, ir materiāls, no kura tas ir izveidots.

Čuguna katls – nodrošina stabilu darbību un ilgu laiku atdziest, tam ir ilgs kalpošanas laiks, parasti vismaz 20 gadi, bet biežām un asām temperatūras izmaiņām to var iznīcināt.

Tērauda katls – tas ir karstumizturīgāks, taču tiem nav tik ilga kalpošanas laiks, apmēram 10-15 gadi, un tie var korozēt.

Kādas ir malkas katlu priekšrocības?

 • Oglekļa monoksīds, kas izdalās katla darbības laikā, neietilpst skurstenī, bet kalpo kā izejviela degošas gāzes ražošanai, tas nodrošina videi draudzīgumu.
 • Augsta efektivitātes līmeņa pieejamība, kā arī ūdens padeves temperatūras regulēšana;
 • Iespēja izmantot dažādus degvielas veidus, tos apvienojot;
 • Nav nepieciešams pieslēgties dažādiem sakariem, katls ir autonoms;
 • Iespēja sildīt dažādas telpas un ēkas;
 • Ietaupījumi degvielas iegādē.

Kāds ir koksnes katla darbības princips?

Katla darbs sākas ar kurināmā priekšmetu (ogļu, koksnes, kūdras) gruzdēšanu krāsnī. Sakarā ar to, ka skābekļa padeve ir ierobežota, gruzdēšanas process pēc iespējas tiek palēnināts, tas ļauj retāk veikt jaunu degvielu. Šis darbības princips ļauj ietaupīt degvielu, jo viena degvielas “porcija” kalpo par 80% vai vairāk ilgāk nekā parastā cietā kurināmā katlā. Tas arī ļauj samazināt laiku, kas nepieciešams katla darbības uzraudzībai.

Kas jāņem vērā, izmantojot malkas katlu?

 • sadedzinot degvielu, izdalās liels daudzums kvēpu un pelnu;
 • Šāda katla darbībai telpā ir nepieciešams skurstenis jusu telpā(taču, pareizi novietojot to jūsu mājā / objektā, šo priekšmetu diez vai var uzskatīt par mīnusu).
 • Jākontrolē degvielas sausums, jo ar augstu koksnes mitruma saturu, tā enerģētiskās īpašības ievērojami samazinās;
 • Nepieciešama brīva vieta degvielas uzglabāšanai un paša katla atrašanās vieta prom no visām ierīcēm un virsmām.
 • Katla darbības ilgums no vienas slodzes ir apmēram 11-12 stundas.

Kā izvēlēties malkas katlu?

Šādam katlam ir paaugstināta drošības sistēma, tāpēc tas ir labi aizsargāts no pārkaršanas. Tas var atrasties jebkurā telpā, īpaši bieži šīs apkures ierīces tiek izmantotas tur, kur nav iespējams uzstādīt elektrisko vai gāzes katlu.

Pēc tam ir vērts izlemt par materiālu, no kura tiks izgatavots katls, lielākā daļa dod priekšroku tēraudam vai čugunam. No tā ir atkarīgs katla svars, tā jauda un visas apkures princips. Jums arī jāapsver, vai ir pietiekami daudz brīvas vietas katla novietošanai un degvielas krājumu uzglabāšanai. To izmēri un uzstādīšanas principi arī atšķiras atkarībā no veida un ražotāja.

Mēs izvēlēsimies jums nepieciešamo katlu, kas atbildīs jūsu prasībām, konsultēsim par granulu veidu. Mēs veiksim pilnu piedāvājumu un uzstadīsim izvēlēto sistēmu.

Ar AQUAFIX jūs gulēsiet labi! Un pats galvenais – silti!

AQUAFIX ir jūsu uzticams palīgs gāzes katlu montāžā, uzstādīšanā un apkopē.

Pasūtīt bezmaksas konsultācijas zvanu!

TĀLRUNIS

+371 28853750

E-PASTS

info@aquafix.lv

DARBA LAIKS

09:00 – 18:00

TĀLRUNIS

+371 28853750

E-PASTS

info@aquafix.lv

DARBA LAIKS

09:00 – 18:00